TULOKSIA

Sara Åkerlund ja Agat 2.6.2019 Ratsastuskeskus Ainossa
Kuva: aaveen.net
Oiva 31.5.2019
Michaela Stenius ja ST Celinda Solbackassa toukokuussa 2019
Kuva: Mari Stendahl-Juvonen

2020 SEURARANKING, VALMENNUSAVUSTUKSET JA KILPAILULUVAT

Seura ylläpitää seurarankingia, jonka voittaja, ER:n Vuoden Ratsastaja, palkitaan seuran joulujuhlissa.

  • Seura voi maksaa valmennusavustuksia rankingpisteiden mukaan
    ja maksaa jäsenensä kilpailuluvan, mikäli hänellä on 3 hyväksyttyä tulosta luvan edellyttämältä tasolta ja jäsen lähettää tulosluettelonsa määräajassa seuran sihteerille. Pöytäkirjanote 3/2019
    Lisäksi hänellä on oltava vähintään 5 aktiivipistettä kuluneelta kilpailukaudelta.
    Aktiivipisteitä kerätään olemalla mukana seuratoiminnassa, esim. toimihenkilönä kilpailuissa. Seuraa tapahtumia seuran kotisivuilla.  

Ratsastajan on ITSE ANOTTAVA avustusta ja kilpailuluvan takaisinmaksua. Tulosluettelo = Anomus)

  • HUOM! Pisteet lasketaan ajalta 1.11.2019-31.10.2020

  • Toimita tulosluettelosi 4.11.2020 mennessä Hästbackan tallille ylätalliin Callen kaappiin tai sähköpostilla osoitteeseen anne.molander@gmail.com

  • HUOM! Pisteitä saa vain kilpailuista (myös kilpailuharjoituksista), joissa olet edustanut ER:ää, ei siis kv. eikä ulkomaisista kilpailuista.

  • HUOM! Tulokset ovat ratsukkokohtaiset. Eli tee jokaista hevosta varten oma tulosluettelo.

Lupien takaisinmaksu tapahtuu vuoden lopussa. Mahdolliset valmennusavustukset maksetaan seuraavana vuonna kevätkokouksen jälkeen.

Eli tee jokaista hevosta varten oma tulosluettelo.
Pidä vaivattomasti kirjaa kilpailuistasi ja pisteistä tulostamalla allaoleva

           Rankingpistetaulukko

       ja tulosluettelo (pdf)

      tai Tulosluettelo (excel)

Tied. Anne Molander 050-598 0091

Tulosta tästä itsellesi kaavakkeet                                     Maksa jäsenmaksusi                                                                                             ja kilpailulupasi ajoissa

                                                                Tulosluettelo excel                                                                Rankingpistetaulukko                         tulosluettelo pdf                               Hevosen vuosimaksu

2019 KILPAILUTULOKSIA

24.11.2019 HÖÖKS AUTUMN CUP III
                 Tulokset equipe
                 HÖÖKS AUTUMN CUP 2019 Lopputulokset

                ER RANKING 2019

20.10.2019 HÖÖKS AUTUMN CUP II
                Tulokset Lk1  Lk2  Lk3  Lk4  Lk5  Lk6
                Seuramestaruus este juniorit:
                1. Micaela Stenius-ST Celinda
                2. Kia Lindfors-Tähtiluna
                3. Viivi Voutilainen-Leonidas
                Seuramestaruus este seniorit:
                1. Tanita Turunen-Pandora's Oir
                2. Kiia Kassila-Artist Z
                3. Sara Åkerlund-Agat

29.9.2019  HÖÖKS AUTUMN CUP I
                 Tulokset Lk1  Lk2  Lk3  Lk4  Lk5  Lk6

18.8.2019  RMV-koulukisat
                Tulokset Lk 1   Lk 2   Lk 3   Lk 4
                Seuramestaruus koulu juniorit:
                1. Micaela Stenius-ST Celinda
                2. Mia Sundberg-Lost Hope H
                3. Emma Vihko-Harjun Kakkonen
                Seuramestaruus koulu seniorit:
                1. Ritva Santara-Martini II
                2. Katja Aura-Agat
                3. Satu Strausz-Leonidas      

10.7.2019 EQUITAR-estekisat
                Tulokset Lk 1   Lk 2   Lk 3   Lk 4

26.5.2019 HAPPY HORSE CUP Finaali
                HAPPY HORSE CUP Lopputulokset
                Tulokset Lk 1  Lk2  Lk3  Lk4  Lk5  Lk6                 

5.5.2019   EQUITAR koulukisat
                Lk 2  Lk 3

14.4.2019 HAPPY HORSE CUP II
                Lk 1  Lk 2  Lk 3  Lk 4  Lk 5  Lk 6

17.3.2019 HAPPY HORSE CUP I
                Lk 1  Lk 2  Lk 3  Lk 4  Lk 5

24.2.2019 HB esteratsastuksen kilpailuharjoitus
                Tulokset Lk 1-6

ER:n juniorien seuramestari esteillä 2018
Nea Levonius ja Oiva
ER:n senioreiden seuramestari esteillä 2018
Kiia Kassila ja Artist Z
Juha-Pekka Halmeenmäki ja Wyona S
ER:n Vuoden Ratsastaja 2017
Kuva: Tanja Ukkonen
ER:n seuramestarit 2017 esteillä
Bella Pyykkönen ja Cuffesgrange Silver
ER:n seuramestarit 2017 koulussa
Elina Stadigh ja Lost Hope H
Annina Nordström ja Luzia 19
ER:n Vuoden Ratsastaja 2016
Kuva: karita.kuvat.fi
ER:n seuramestarit 2016 koulussa
Ritva Santara ja Martini II
ER:n seuramestarit 2016 esteillä
Konsta Kuusisto ja Cuffegrange Silver
ER:n Vuoden Ratsastaja 2015 ja juniorien SM-hopeaa
Hanna Nordström ja Alecey
ER:n seuramestarit 2015 koulussa
Kati Pihlström ja Celta's Qitaia
ER:n seuramestarit 2015 esteillä
Jasmin Korhonen ja Hudson van de Nethe

2018 KILPAILUTULOKSIA

25.11.2018    HÖÖKS AUTUMN CUP 2018 III JA FINAALI
                    Tulokset Lk 1-5 equipe
                    HÖÖKS AUTUMN CUP III Lopputulokset

                    ER:N RANKING 2018

28.10.2018   HÖÖKS AUTUMN CUP 2018 II
                    Tulokset lk 1-5  equipe
                    Seuramestaruus este:
                    Juniorit: 1. Nea Levonius-Oiva
                                  2. Aino Helve-Barnard van de Nederblok
                                  3. Bella Pyykkönen-Beldam's Don Gregory
                    Seniorit: 1. Kiia Kassila-Artist Z

30.9.2018     HÖÖKS AUTUMN CUP 2018 I
                    Tulokset lK 1-6  equipe

23.9.2018     1-TASON KOULURATSASTUSKILPAILUT
                    Tulokset Lk 1  Lk 2  Lk 3
                    Seuramestaruus koulu:                   
                    Seniorit: 1. Essi Raunamaa
                                  2. Katja Aura    

12.8.2018     1-TASON KOULURATSASTUSKILPAILUT
                    Tulokset Lk 1  Lk 2  Lk 3  Lk 4

14.7.2018     HÄSTBACKA HORSE SHOW 2018
                    Tulokset Lk 1-5

1.7.2018       EQUIFIRST CUP III & FINAALI
                    Tulokset LK 1-6 equipe
                    EQUIFIRST CUP Lopputulokset

22.4.2018     EQUIFIRST CUP II Tulokset Lk 1-6  equipe

18.3.2018     EQUIFIRST CUP I Tulokset Lk 1-6   equipe

25.2.2018     Esteratsastuksen kilpailuharjoitus, järj. Hästbackan Talli
                    Tulokset Lk 1-6

2017 KILPAILUTULOKSIA

3.12.2017     SMART RIDERS CUP II & FINAALI
                   Tulokset Lk 1-6  equipe 
                   SMART RIDERS CUP Lopputulokset 

                    ER Ranking 2017

5.11.2017     SMART RIDERS CUP II
                   Tulokset Lk 1-6 equipe
                   Seuramestaruus este
                   1. Bella Pyykkönen-Cuffesgrange Silver
                   2. Nea Levonius-Oiva
                   3. Aino Helve-Barnard van de Nederblok

8.10.2017     SMART RIDERS CUP I
                   Tulokset
                   Luokka 1  Luokka 2  Luokka 3
                   Luokka 4  Luokka 5  Luokka 6

27.8.2017     KOULUKILPAILUT 1-taso
                   Tulokset
                   Luokka 1  Luokka 2  Luokka 3
                   Seuramestaruus koulu
                   1. Elina Stadigh-Lost Hope H
                   2. Michaela Stenius-Beldam's Don Gregory
                   3. Aino Helve-Barnard van de Nederblok

16.8.2017    HÖÖKS SUMMER CUP II & FINAALI
                   Tulokset lk 1-5
                   HÖÖKS SUMMER CUP 2017  Lopputulokset

28.6.2017    HÖÖKS SUMMER CUP 2017 I
                   Tulokset lk 1-5

28.5.2017    CAVALOR CUP III
                  Tulokset lk 1-6
                  CAVALOR CUP 2017 Lopptulokset

7.5.2017     HAVENS  Koulukilpailut
                  Tulokset
                  Luokka 1  Luokka 2  Luokka 3  Luokka 4

16.4.2017   CAVALOR CUP II
                  Tulokset lk 1-6

19.3.2017   CAVALOR CUP I
                  Tulokset lk 1-6

26.2.2017   HB Kilpailuharjoitus este
                  Tulokset lk 1-6

2016 KILPAILUTULOKSIA

ER RANKING 2016

27.11.2016 EQUSANA CUP FINAALI
                 Tulokset lk 1-6
                 Seuramestaruus este
                 1. Konsta Kuusisto-Cuffesgrange Silver
                 2. Eerika Kuusisto-Brisbane W
                 3. Kiia Kassila-Queen Vesta 

30.10.2016 EQUSANA CUP II OSAKILPAILU
                 Tulokset lk 1-6

16.10.2016 Seuramestaruus koulu
                  1. Ritva Santara-Martini II
                  2. Elina Stadigh-Lost Hope H
                  3. Aura Pahkala-Agrarius                

25.9.2016  EQUSANA CUP I OSAKILPAILU
                 Tulokset lk 1-6

10.8.2016  HÖÖKS SUMMER CUP 2016 FINAALI
                 Tulokset lk 1-5
                 Hööks Summer Cup 2016 Lopputulokset

3.7.2016    HÖÖKS SUMMER CUP 2016 II OSAKILPAILU
                 Tulokset lk 1-5

15.6.2016  HÖÖKS SUMMER CUP I OSAKILPAILU
                 Tulokset lk 1-5

22.5.2016  CAVALOR CUP III OSAKILPAILU JA FINAALI
                 Tulokset lk 1-6
                 Cavalor Cupin Lopputulokset 22.5.2016

24.4.2016  CAVALOR CUP II Osakilpailu
                 Tulokset lk 1-6

27.3.2016  CAVALOR CUP I Osakilpailu
                 Tulokset Lk 1-6

21.2.2016 HB Rataharjoitus Tulokset lk 1-6

2015 KILPAILUTULOKSIA

SEURARANKING 2015

22.11.2015 Equsana CUP II Osakilpailu/Finaali
                 Tulokset lk 1-6
                 Equsana CUP Lopputulokset           

1.11.2015   Equsana CUP II Osakilpailu   
                 Tulokset lk 1-6
                 SEURAMESTARUUS este
                 1. Jasmin Korhonen-Hudson van de Nethe
                 2. Eva Molander-Auxine

18.10.2015  SEURAMESTARUUS koulu
                 1. Kati Pihlström-Celta's Qitaia
                 2. Sara Åkerlund-Violette II
                 3. Kia Kassila-Linette

4.10.2015   Equsana CUP I Osakilpailu
                 Tulokset lk 1-6                                                  

12.8.2015   Ke-iltakisat Helmin Muistokisat
                 Tulokset lk 1-6

25.6.2015   To-iltakisat Tulokset lk 1-6

24.5.2015   W-Healing CUP Finaali
                  Tulokset lk 1-6
                  W-Healing CUP Lopputulokset

26.4.2015   Kouluratsastuksen kilpailuharjoitus
                  Tulokset lk 1-3

19.4.2015   W-Healing CUP II osakilpailu
                  Tulokset lk 1-6

22.3.2015   W-Healing CUP I osakilpailu
                  Tulokset lk 1-6

1.3.2015     Kilpailuharjoitus este
                  järj. Hästbacka Stall
                  Tulokset lk 1-6

Juha-Pekka Halmeenmäki ja Wyona S

2014 KILPAILUTULOKSIA

SEURARANKING 2014 

30.11.2014      Seuraestekisat   Tulokset
                         Staffansberg CUP Lopputulokset

2.11.2014        Seuraestekisat   Tulokset

19.10.2014      Koulurataharjoitus ja seuramestaruus
                         Tulokset

5.10.2014        Seuraestekisat  Tulokset Lk 1-6

6.8.2014          Seuraestekisat  Tulokset Lk 1-5

9.7.2014          Seuraestekisat  Tulokset Lk 1-5

25.5.2014        Diswest CUP III ja finaali, seuraeste
                         Tulokset 25.5. Lk 1-6 
                         Diswest CUP Lopputulokset

6.4.2014         DISWEST CUP II, seuraeste
                        Tulokset 6.4. lk 1-7

9.3.2014         DISWEST CUP I, seuraeste
                        Tulokset Lk 1-6

16.2.2014       Kilpailuharjoitus este järj. Hästbacka Stall
                        Tulokset lk 1-6

2013 KILPAILUTULOKSIA

SEURARANKING 2013

24.11.2013     Seuraeste Stablefellows Cup III osakilpailu ja finaali
                       Tulokset Lk 2-6   Stablefellows Cup Lopputulokset

3.11.2013      Seuraeste Stablefellows Cup II osakilpailu

                       Tulokset Lk 3-6                       
                       Seuramestaruus 2013 Tulokset

13.10.2013    Seuraeste Stablefellows Cup I osakilpailu
                      Tulokset Lk 1-6   

29.9.2013      Seuramestaruus 2013 Koulu, kilpailuharjoitus
                       Tulokset

18.8.2013      Seuraeste Tulokset Lk 1-6

19.6.2013      Seuraeste DISWEST CUP III osakilpailu ja finaali
                       Tulokset Lk 3-6          Tulokset DISWEST CUP

26.5.2013      Seuraeste DISWEST DUP II osakilpailu Tulokset Lk 1-6

21.4.2013      Seuraeste Tulokset Lk 2-6

10.3.2013      Seuraeste DISWEST CUP I osakilpailu Tulokset Lk1-6

24.2.2013      Esteratsastuksen kilpailuharjoitus Tulokset Lk 1-6

Hanna Nordström ja Auxine Husössä 2013 Kuva: Heidi Lammi www.heidilammi.galleria.fi

2012 KILPAILUTULOKSIA

SEURARANKING 2012

25.11.2012 TATTINI CUP IV Seuraestekilpailut

TATTINI CUP 2012 TULOKSET
                1. Markus Relander-Bandit/MRA
                2. Karla Tollet-Brisandro/L-ER
                3. Aino Vauhkonen-Gimoza Drum Su/PR

16.11.2012 Seuramestaruus koulu
                1. Kati Reponen-Chuppa Chups
                2. Maija Musto-Jockey's Pacorita
                3. Noora Turunen-Komisardo

28.10.2012 TATTINI CUP III Seuraestekilpailut 
                 Seuramestaruus este
                 1. Laura Turunen-Fentley v h Ketelboethof
                 2. Minna Piironen-Phoenix
                 3. Noora Kärkkäinen-Murikka

30.9.2012  TATTINI CUP II Seuraestekilpailut

2.9.2012 TATTINI CUP I Seuraestekilpailut

16.6.2012 Hästbacka Horse Show  Kuvia

29.4.2012 Rataharjoitukset este

1.4.2012 Seuraestekilpailut         Kuvia

11.3.2012 Seuraestekilpailut       Kuvia

26.2.2012 Rataharjoitukset este

 

Petra Hackman ja Kolumbs Laaksolla 2012
Jessica Molander ja Kotimäen Paradise Salossa 2012
Annina Nordström saa SM-kasteen Ypäjällä 2011 voitettuaan Nuorten SM-kultaa esteillä

2011 KILPAILUTULOKSIA 

SEURARANKING 2011

20.11.2011 SEURAESTE EVITSKOG

SEURAMESTARUUS ESTE 2011
1. Christian Häggström-Cartos 2. Pertti Enarvi-It´s Indorado Z 3. Pertti Enarvi-Cola Light

6.11.2011 SEURAKOULU EVITSKOG 

SEURAMESTARUUS KOULU 2011
1. Kati Reponen-Chuppa Chups, 2. Sari Korpi-Misskärrs Melinda, 3. Laura Tamila-Højbo's Lucky Louvra

25.9.2011 SEURAESTE EVITSKOG 

10-11.8.2011 LAAKSO ESTEKILPAILUHARJOITUS TULOKSET LK 1-3  TULOKSET LK 4-6

22.6.2011 LAAKSO ESTEKILPAILUHARJOITUS 

11.6.2011 HHS 2011      Kuvia     

18.5.2011 ESTEKILPAILUHARJOITUS EVITSKOG

17.4.2011 SEURAESTE EVITSKOG   MUSTO CUPIN TULOKSET   Kuvia

20.3.2011SEURAESTE EVITSKOG       Kuvia

27.2.2011 SEURAESTE EVITSKOG 

Jessica Molander ja Kotimäen Paradise Laaksolla 2010 Kuva: Aada Lätti www.ajaton.kuvat.fi
Evitskogin Ratsastajat ry
Evitskogs Ryttare rf
since 2008